Сьогодні найпривабливішим джерелом відеоконтенту став Інтернет. Оскільки вартість Смарт телевізора досить висока, а технології не стоять на місці, користувачі все частіше вибирають альтернативу - Смарт ТБ Приставку. Вона перетворить навіть найпростіший телевізор на потужний медіацентр. Питання лише у виборі! Адже ТВ бокси відрізняються не лише технічними параметрами, а й платформою, на якій працюють. У чому різниця між Смарт ТВ Приставками на Android, Android TV і Google TV це питання хвилює багатьох покупців. Це досить важливий аспект при виборі ТВ боксу, який суттєво впливає на подальший комфорт від його використання, але також може спричинити обмеження у функціональності.

Розберемося, що є кожна з платформ, а також у чому полягають основні їхні переваги для користувача. Дізнаємося про популярні моделі Смарт ТВ Приставки з різними операційними системами. І відповімо на головне питання: що вибрати - оптимізований Android TV або все ж таки простий Android?

Трохи історії

2007 Google спільно з іншими компаніями розробила відкриту операційну систему, яка отримала назву Android. Android — це операційна система для смартфонів, планшетів, приставок та інших пристроїв. Вона має велику кількість функцій і підтримує різні додатки.

2010 Офіційно було представлено платформу для приставок – Google TV. Вона розроблялася на базі ОС Android спільно з Sony, Intel та Logitech, проте очікуваного ажіотажу не викликала. Google TV – це операційна система компанії для Смарт телевізорів та ТБ приставок. Google TV пропонує новий інтерфейс користувача з іншим зовнішнім виглядом, в той час як Android  як і раніше забезпечує основу для роботи.

2014 Google оголосила про випуск першої версії Android TV. Мета створення – надати можливість виробникам Смарт ТВ Приставок та телевізорів встановлювати на пристрої уніфіковану систему з простим і зрозумілим інтерфейсом. Android TV – це спеціально створена версія для телевізорів та Смарт ТВ Приставок. Система надає всім пристроям однакові функції: голосовий пошук, підтримка відтворення відео/аудіо та стандартний робочий стіл. У Google Play є лише оптимізовані під телевізор програми.

Порівняємо основні параметри систем

Android

 Інтерфейс. Робочий стіл можна змінити на вибір користувача використовуючи різні лаунчери. Широкий асортимент різноманітних інтерфейсів.

 Голосовий пошук. Використовуючи голосовий пошук, Вам будуть показані лише результати пошукової системи Google.

 Налаштування пристрою. Повний доступ до всіх стандартних параметрів.

Google Play. Немає обмежень щодо встановлення програм. Повноцінний Play Market з можливістю встановити будь-які програми.

 Встановлення додатків. Немає обмежень щодо встановлення програм.

 Система. Оновлення системи передбачено лише виробником пристрою. Тобто вони можуть бути повністю відсутніми.

 Керування. Проблема управління приставкою стандартним пультом. Зручніше підключити бездротову мишку або аеропульт.

Android TV

 Інтерфейс. Простий і зрозумілий інтерфейс, повністю адаптований під ТБ і роботу з голосовим пультом. Робочий стіл розроблено під керування голосовим пультом.

 Голосовий пошук. Голосовий пошук здійснюється не лише через Інтернет, а й за всіма встановленими додатками. Пошук оптимізовано під перегляд контенту. Є рекомендації.

 Налаштування пристрою. Система має мінімальні налаштування користувача: підключення до мережі Інтернет, особистий обліковий запис та зображення екрану.

Google Play. У Google Play доступні програми, які оптимізовані під платформу Android TV. 

 Встановлення додатків. Використовуйте зовнішній накопичувач. Просто завантажте APK файл, підключіть накопичувач до медіаплеєра і встановіть програму.

 Система. Система отримує автоматичні оновлення регулярно, з нею легко розібратися та просто користуватися.

 Керування. Керування повністю оптимізоване під голосовий пульт.

Google TV

 Інтерфейс.  Інтерфейс операційної системи базується на рекомендаціях серіалів та фільмів із тих сервісів, на які Ви підписані.

 Голосовий пошук. Google Assistant є спеціальним додатком, за допомогою якого відбувається голосовий пошук та керування. Рекомендації щодо перегляду відеоконтенту.

 Налаштування пристрою. Платформа має стандартні налаштування аналогічно Android TV.

Google Play. Підтримує багато програм для потокової трансляції, включаючи Disney +, Netflix, YouTube і т.д. У майбутньому список буде розширено.

 Встановлення додатків. Немає доступу до інсталяції сторонніх програм.

 Система. Існують автоматичні оновлення, оскільки за це несе відповідальність Google.

 Керування. Керування повністю оптимізоване під голосовий пульт.

 

Для кого підійде ТВ бокс на Android:

  • Просунутих користувачів, які вміють працювати з лаунчерами та сторонніми програмами.

  • Для тих, хто бажає використовувати медіаплеєр не тільки для перегляду відеоконтенту, а також для роботи.

Для кого підійде ТВ бокс на Android TV:

  • Користувачів, які вибирають приставку для перегляду YouTube, каналів телебачення, онлайн-кінотеатрів та іншого медіаконтенту.
  • Вважають за краще працювати з комфортом, при цьому не витрачаючи час на налаштування пристрою.

Яку ОС краще використовувати на ТВ боксі?

Універсальної відповіді це питання немає, оскільки кожен робить вибір сам собі. Кожна із платформ має свої плюси та мінуси. Що вибрати споживач вирішує, спираючись на власні потреби та пріоритети. Якщо великий Google Play і глобальні налаштування Вам не потрібні, оскільки переважна більшість користувачів не використовує і половини функціоналу, а пристрій отримуєте для комфортного перегляду, то Ваш вибір - Android TV. Зверніть увагу на медіаплеєри NEXON X8 і NEXON X10 на даній платформі.

У тому ж випадку, якщо Ви віддаєте перевагу все у пристрої налаштувати під себе, регулярні оновлення заміщені кастомними прошивками, а миша для Вас навіть зручніша, то класичної системи Android буде достатньо. Рекомендуємо звернути увагу на моделі NEXON X7 і NEXON X9

Google TV не є повністю новою операційною системою. Вона, як і раніше, буде заснована на базі Android TV. Однак Google TV принесе новий дизайн інтерфейсу для розумних телевізорів, телевізійних приставок та інших пристроїв.